Grand Jour de Champagne

03.11.2011 09:00
Europe/Prague
Svátek Champagne v Praze již popáté
  Ve dnech 3. až 5. listopadu proběhne v Praze pátý ročník svátku champagne pod názvem Grand Jour de Champagne Prague 2011. Jedná se o světově unikátní akci, neboť nikde jinde se festival, na němž se společně prezentují zástupci champagne domů, nekoná. Obdoby nemá ani Mezinárodní sommeliérská soutěž zaměřená pouze na champagne, která se zde odehraje potřetí. Událost připravuje House Champagne Group a bude jí předcházet golfový turnaj Grand Jour pořádaný 22. října.
 
Hlavním místem konání akce bude tradičně Obecní dům v Praze, přičemž vrcholem gastronomické části bude banket v jeho Francouzské restauraci. “Pro mě je Grand Jour de Champagne jedinečná událost tohoto druhu na světě. Velkolepé budovy a prostory, které hostí milovníky champagne z celé Evropy, jsou skvělým prostředím pro vychutnání nápoje králů,” říká Richard Juhlin, který je i letos patronem akce. Tento světově uznávaný odborník za svůj život již ochutnal neuvěřitelných 13.000 značek champagne.
 
 Letošní novinkou je banket v restauraci SaSaZu, odrážející nový současný trend spojení asijské kuchyně a champagne. Tento směr bude sledovat i tématická degustace sushi a champagne v prostorách Soho Restaurant. Na snídani v Hotelu Kempinski Hybernska Prague pak kuchařští mistři nově představí obyčejná jídla, jako míchaná vajíčka, v neobyčejném provedení - tedy s lanýži a champagne. “Není divu, že akce každý rok přináší nové a nové zážitky a emoce. Její atmosféra je tak neuchopitelná, jako šumění bublinek ve skleničce champagne,” komentuje Juhlin.
Na události se letos se svými víny představí například Julien Martin, export manager champagne domu DeVenoge, Jean-Francois Preau, ředitel domu Mailly Grand Cru, Nicolas Cauchois, area export manager domu Jacquart, Jean-Emmanuel Bonnaire, spolumajitel domu Bonnaire, Comte Audoin de Dampierre, prezident a majitel champagne domu Audoin de Dampierre. Zastoupeno ale bude daleko více champagne domů, kterých tak celkově bude 15.
Kromě výše uvedeného se jako tradiční prvky Grand Jour uskuteční golfový turnaj, velká Champagne Exhibition, tématické degustace nebo After Party. Úvodní golfový turnaj proběhne v Prague City Golf Club na Zbraslavi. Hrát se bude na devět jamek a na každém se bude prezentovat jeden champagne dům. Kdo z hráčů odmítne vypít skleničku, získává dvě trestné rány. Událost, která svou náplní významě přesahuje hranice České republiky zaštítí primátor hlavního města Prahy, Obchodní institut, Atout France či Asociace sommeliérů ČR.
www.champagne-grandjour.cz
NáhledPřílohaVelikost
1tz_-_svatek_champagne_v_praze_jiz_popate.doc274 KB
  • -193.jpg
  • -313.jpg
  • -321_1.jpg
  • amuse-bouche_gala_vecere.jpg
  • gj_2011_logo.jpg